Opublikowano: 20 września 2015 przez Raffi

Księga wieczysta po adresie przez Internet

Czy możemy znaleźć księgę wieczystą mając tylko adres nieruchomości lub budynku lub działki?

Jak przejrzeć księgę wieczystą nie mając jej numeru?

Czy możemy odnaleźć  księgę wieczystą posiadając tylko numer działki?

Oto pytania na które często poszukujemy odpowiedzi.

Oczywiście możemy w łatwy sposób odnaleźć dowolną księgę wieczystą przez Internet i dokładnie ją przejrzeć a nawet wydrukować mając tylko niektóre dane. Wystarczy tylko sam adres nieruchomości, lub ewentualnie numer geodezyjny działki. Możemy to uczynić anonimowo. Nie musimy znać ani numeru Księgi Wieczystej, ani nazwiska właściciela. To wszystko możemy ustalić znając tylko zwykły adres. – jeśli chcesz sprawdzić kliknij tutaj .

KSIĘGI WIECZYSTE Po Adresie Anonimowo Po Numerze Działki

Nie ulega wątpliwości że zawsze warto jest sprawdzić stan prawny księgi wieczystej w momencie gdy chcemy ją nabyć lub nawet wydzierżawić na dłuższy okres, aby w razie zainwestowania nawet w remont dzierżawionej nieruchomości nie znalazł się nowy właściciel, którego w zasadzie nie będą interesowały uzgodnienia poczynione z poprzednim.

Księgę wieczystą możemy też sprawdzić z czystej ciekowości,  robimy to anonimowo.

Jeśli natomiast nie znamy się na zagadnieniach wpisanych w księdze, aczkolwiek wszystko jest tam zapisane w sposób łatwy do zrozumienia i przejrzysty, możemy poprosić o pomoc prawnika, a jeśli chcemy pod kupno nieruchomości zaciągnąć kredyt hipoteczny to w zasadzie bank za nas sprawdzi dokładnie księgę wieczystą, jest to przecież w jego interesie.

Pamiętajmy czytając informacje zawarte w księdze aby zwrócić uwagę na wszystkie jej działy. Zwłaszcza na wpisaną w dziale 4 hipotekę przymusową – ustawową. Gdyż jest ona wpisywana najczęściej przez ZUS lub Urząd Skarbowy a właściciel nie koniecznie jest o tym informowany. Pamiętajmy że tego typu hipoteka zawsze ma pierwszeństwo przed pozostałymi.

W dziale 2 sprawdźmy właściciela czy dana nieruchomość faktycznie do niego należy, czy jest on tylko właścicielem niewydzielonej jej części. jest to ważne.

Reasumując dzięki wyszukiwarce możemy:

1 znaleźć i sprawdzić księgi wieczyste po adresie.

2 ustalić właściciela nieruchomości, lub działki

3 ustalić właściciela mieszkania, budynku, domu, lokalu.

4 znaleźć właściciela drogi, lasu, jeziora.

5 ustalić numer księgi wieczystej po adresie lub numerze działki.

6. przejrzeć księgi wieczyste anonimowo.

Ponadto elektroniczne księgi wieczyste sprawiają że wszystko możemy sprawdzić przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Uwaga nie zrobimy wszystkiego za darmo. Jednak w Sądach jeśli nie znasz numeru księgi wieczystej to w zasadzie niczego się nie dowiesz. Dzięki wyszukiwarce masz taniej i bez wychodzenia z domu. Natomiast pojęcie darmowe księgi wieczyste nie istnieje, chyba że posiadasz jej numer i w sądzie chcesz je tylko przejrzeć. Odpisu ani ksera nie otrzymasz bezpłatnie. Tutaj za darmo możesz sobie ją wydrukować.

Poniżej podajemy dla zainteresowanych porównywarkę pożyczek i kredytów hipotecznych

 

UdostępnijTweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook