Wymiana walut przez Internet

Opublikowano: 31 sierpnia 2016 przez Raffi

Internetowe Kantory

Kilka lat temu pojawiły się w Polsce pierwsze Internetowe kantory. Które znacznie ułatwiły nam wymianę walut i oczywiście poprawiły bezpieczeństwo. Dzięki tego typu kantorom nie musimy wychodzić z domu aby wymienić walutę, czyli mamy zaoszczędzony czas który marnowaliśmy na udawanie się do stacjonarnego kantoru. Natomiast bezpieczniej jest gdyż nikt nas nie napadnie i nie zabierze waluty, oraz w razie kupna zawsze mamy pewność że nie dostaniemy fałszywych banknotów.

Inną zaletą Internetowych kantorów jest fakt że wymieniamy waluty niemalże po średnim kursie pomijając prowizję kantorów stacjonarnych.

Na Polskim rynku Istnieje kilka znanych i bezpiecznych Internetowych kantorów. Do ważniejszych należą:

  1. Walutomat
  2. Rkantor
  3. Internetowy Kantor
  4. Waluty.kokos.pl
  5. Amronet

Jako pierwszy na Polskim rynku powstał Walutomat, możemy tam szybko wymienić cztery podstawowe waluty takie jak Euro, Dolar Amerykański, Frank Szwajcarski i Funt Brytyjski. Za pomocą Walutomatu możemy również zarabiać w prosty sposób na zmianach kursów nawet w ciągu dnia. Mając cały czas do dyspozycji wpłaconą kwotę możemy ją wymieniać wiele razy w ciągu dnia, kupować taniej i sprzedawać drożej. Oczywiście istnieje również możliwość straty na tego typu operacjach.

Ciekawy pomysł proponuje nam również Rkantor. Oprócz podstawowych funkcji takich jak:

  • najlepsza oferta wymiany walut bez wychodzenia z domu – oszczędność nawet do 9,5%
  • oferta promocyjna – wymiana 1000 EUR / USD / CHF / GBP całkowicie za darmo
  • możliwość wypłaty wymienionej waluty na 5 różnych sposobów
  • pierwszy kantor internetowy z wypłatą EUR/PLN w bankomatach

Proponuje nam również zakup waluty z opóźnioną płatnością. To znaczy gdy widzimy że jest odpowiedni kurs a nie posiadamy gotówki, również możemy w danej chwili po tym kursie nabyć walutę a należność za nią wpłacimy w ciągu kilku dni.

Internetowe kantory współpracują z różnymi bankami, warto sprawdzić który z jakim bankiem, gdyż wówczas mamy bezpłatne przelewy do kantoru  waluty i odwrotnie.

Internetowe kantory to nic innego jak Internetowe banki. W przyszłości wyprą zwykłe stacjonarne, czy chcemy czy nie chcemy po prostu musimy się do tego przyzwyczaić.